Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 44 İndirim

Zinaya Yaklaşmayın

Üretici Liste Fiyatı:
80,00 TL
45,00 TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 87
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 13.5 x 19.5 cm
Barkod : 9786059010238
Stok Kodu : LALEGUL 0055

Zinaya Yaklaşmayın

"Zinâya (bulaşmak bir yana, nâmahreme bakmak, dokunmak ve öpmek gibi öncü günahlara dahi) yaklaşmayın!

Şüphesiz o, çirkinliği sınırsız bir iş olmuş ve (şehveti tatmin için izlenen) bir yol olarak da pek kötü bulunmuştur.” (İsrâ Sûresi: 32)
"Benim günah meclislerinde işim yok di­yen” Müslümanların birçoğunun da bulunduk­ları günah meclisleri vardır. Hepsine keffâret la­zımdır. İşte sohbette, bu ilim meclisinde bulun­mak hepsine keffârettir inşâallâh. Gerideki iki bin kötü meclis silinecek inşâallâh.
Meclisimiz ilim meclisi olsun, methedilen meclislere dahil olsun inşâallah. Kalkarken gü­nahlarımız mağfiret olsun ve ayrılırken melek­lerden bizlere "Af olunarak kalkınız” diye nidâ olun­sun.

Allâh-u Te'âlâ:
"Af olunarak kalkınız, ey ilim ve zikir meclislerinde bulunan kullarım! Bütün gü­nahlarınızı sildim. Silmekle de kalmadım, hepsini sevaplara döndürdüm. Ne kadar gü­nahla girdiyseniz o kadar sevapla çıkın!” bu­yursun.
İşte bu; bu meclise gelenlerin ve buraya iştirak edenlerin buradan çıkarken alacakları müjdelerdendir. Böylelikle şunu bilin ki; vakit­leriniz değerleniyor, ömrünüz kıymetleniyor.
Her yerde ayrı konulardan söz ediyoruz, bugün burada zinâ meselesinden söz edeceğiz. Başta okuduğum âyet-i kerîme de zinâ ile ilgi­lidir.
Bu arada Allâh-u Te'âlâ’nın nice haber­lerinden sizi haberdâr edeceğiz inşâallah.
Allâh-u Tebâreke ve Te'âlâ, Kur’ân-ı Azîmüşşân’da birçok yasaklıyor, nehyediyor, engelliyor, ancak Rabbimizin zinâ hakkındaki âyet-i kerîmede kullandığı tâbir hiç­birine benzemiyor.

İçki hakkında:
"Hâlâ bırakmayacak mısınız?! Bırakın!” (Mâide Sûresi: 91 'den) buyuruyor.

Fâiz hakkında:
"Faiz yemeyin” (Âli 'Imrân: 130'dan) buyuruyor.

Fakat zinâ konusunda:
"Zinâya yaklaşmayın, gerçekten o çok çirkin bir iştir”(isrâ Sûresi:32 'den) buyuruyor.

İnsan kendi hanımına, kendi kızına, kendi anasına, başkasının nikâhsız, akitsiz yaklaşma­sından ne kadar rahatsız olacağını düşünmelidir.
Kendisi de başkasının ırzına, namusuna dikkat etmelidir.
Bu zinâ ile soylar karışıyor, hürmet per­deleri yırtılıyor, yasaklar bozuluyor, daha bir­çok bozukluklara sebebiyet veriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.