Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 30 İndirim
+
% 14.29  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Sureler Ve Aşırlar

Üretici Liste Fiyatı:
100,00 TL
70,00 TL
Ekstra İndirimli 60,00TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 144
Cilt : Ciltli
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 11 x 14 cm
Barkod : 9786055455897
Stok Kodu : SEMERKAND 146

Sureler Ve Aşırlar

Kur'an-ı Kerim gözlerimizin nuru, kalplerimizin cilasıdır. Yüce Rabbimiz'in indirdiği bu ayet-i kerimelerden hem okuyarak hem üzerinde tefekkür ederek hem de içindekilerle amel ederek faydalanmaya çalışırız. Bu çabayla pek çok ilim dalları kurulmuş, Kur'an-ı Kerim'in tefsirinden doğru telaffuz edilmesine ve güzel yazılmasına kadar kutsal kitabımızla ilgili her şeyin üzerinde incelikle durulmuştur. Aşır okuma geleneği de bu inceliklerden biridir.

Kur'an-ı Kerim'deki her ayet-i kerime aynı değerdedir. Bir kısmı diğerlerinden üstün değildir. Tamamı Allah Teâlâ'nın kelamıdır. Ancak Kur'an-ı Kerim'in her seferinde tamamının okunması mümkün değildir. Bazı ayet-i kerimelerin de diğerlerinden daha fazla okunması ve yaygınlaşması normaldir. Özellikle hakkında hadis-i şerif olan veya meali özel bir konuyla ilgili olan ayet-i kerimelerin okunması adet haline gelmiştir.

Kitabımız İmam-Hatip Liseleri ve Kur'an Kursları müfredatlarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. İçinde meşhur aşırların tamamıyla birlikte; Fatiha, Secde, Yâsîn, Fetih, Hucurat, Rahman, Vâkıa, Cuma, Mülk, Kıyamet surelerinin ve otuzuncu cüzün tamamı bulunmaktadır.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.