Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 37 İndirim

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum

Üretici Liste Fiyatı:
400,00 TL
252,00 TL
Dil : Türkçe - Arapça
Sayfa : 640
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : 1. Hamur
Ebat : 16.5 x 23.5 cm
Barkod : 9786053471059
Stok Kodu : AZİM 004

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum

Elinizdeki eser Adım Adım Kur’an Dili adlı eserimizin grameri anlatan ana konularına dokunmadan genel cümle örnekleri ve alıştırmalarından bir kısmını kaldırıp onların yerine pratik Arapça ve okuma parçaları ile gramere ait bazı ilavelerden oluşmaktadır.

Yine bu eser İmam Hatip ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile buna imkanı olmayıp kendi kendine Arapça öğrenmek isteyen ya da kurslara devam edenlerin kolay taşıyıp çok istifade edeceği bir kitap istemeleri neticesinde ortaya çıkmıştır.

Arap olmayan kardeşlerimizin Arapça öğrenmesinin en büyük amaçlarından biri Kur’an’ı ve dini eserleri orjinalini anlayarak okumaktır. Bu sebeple ağırlık Kur’an ayetlerine verilmiştir. İnternette ve Cd halinde de derslerin anlatımı mevcuttur. Artık günümüzde Arapça öğrenmek sadece vaktini bağışlamak kadar kolaydır. Rabbimizin şu sözü sanki bugünü anlatmaktadır. “Andolsun biz Kur’ân’ı düşü-nenler için kolaylaştırdık, düşünen var mı?” (54/Kamer, 17).

Okuyucu, kitapta her konuda tercümesi verilmiş cümle örneklerinin Arapça’sına bakarak Türkçe’sini, Türkçe’sine bakarak Arapça’sını söyleyecek hale geldiği zaman, o konuyu anlamış demektir. Hedefi böylece belirledikten sonra, bu seviyeye gelmek için yapılacak işlem; konuların ve kelimelerin bol bol tekrar edilmesidir. Alıştırmaların harfiyen tatbik edilmesi öğrenmeyi çabuklaştırır.

Bu eserin arkasından tatbikat olarak çalışılmak üzere diğer çalışmalarınız Kur’an Tahlili (Fatiha’dan Nas suresine dek kelime kelime anlam, irab, sözlük, toplu mana ve tefsir) ve bu eserin özeti olan Kur’an Ufku adlı eserlerimizi yayınladık.

Bu eserin herbirisinde Kur’ân’ın her ayetinin altında o ayete ait “Sözlük”, ayetin her kelimesinin hemen altında ayrı ayrı Türkçe anlamı, onun altında da o kelimenin irabını (fiil, fâil, mef’ul vs. gibi dilbilgisi tahlilini) ve ayetin toplu mealini bulacaksınız.
Böylece Kur’ân-ı Kerîm deryasına dalacak, ayetlerin bugüne bakan yönlerini keşfe çıkacak ve ilmi çalışmanın zevkini tadacaksınız. Ayette belirtildiği gibi:
“Kur’ân’ı açık açık güzelce (düşünüp anlayarak ağır ağır tertîl üzere) oku… (73/Müzemmil, 4)  “…Hiç bilenlerle ilmeyenler bir olur mu?” (39/Zümer, 9)…

Bu eserler hepimizin dünya ve âhiret saatine vesile olur inşallah… Şahsen ben hayatımın en mutlu saatlerini Kur’an başında inceleme yaparken geçirdiğimi itiraf ediyorum.

Rabbimin hepimizi ilmiyle âmil Kur’ân âlimi yapması ve Kur’ân hepimizin ışığı olması duyasıyla ve başarı dileklerimle…

Allah yâr ve yardımıcımız olsun…

Yard. Doç. Dr. Neclâ Yasdıma

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.