Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 46 İndirim

Risalei Kudsiyye Tercümesi 1. Cilt - Şamua

Üretici Liste Fiyatı:
520,00 TL
280,00 TL
Çevirmen : Mahmud Ustaosmanoğlu
Dil : Osmanlıca - Türkçe
Sayfa : 650
Cilt : Ciltli
Kağıt : Şamua
Ebat : 16.5 x 23.5 cm
Barkod : 9786257524582
Stok Kodu : AH001

Risalei Kudsiyye Tercümesi 1. Cilt - Şamua

Mustafa İsmet Garibullah'ın (K.S) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risale-i Kudsiyye'nin Mahmud Efendi Hazretleri (K.S) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır.

Elinizde bulunan bu eser, Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (Kuddise Sirrihu) Hazretlerinin sahasında eşi bulunmayan çok kıymetli ve veciz kitabının şerhi ve izahıdır.

Silsile-i şerifin 32. halkası olan Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (kuddise Sirrihu) Hazretleri, irşat vazifesine Edirne Sultan Camiinde başlamış sonra, İstanbula gelerek şimdi kendi ismi ile anılan Fatih-Çarşambadaki dergâhında irşat vazifesine devam etmiş ve burada vefat edip, dergâhın bahçesine defnedilmiştir.

Bu kıymetli eser hakkında, Üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftüsü ve meşayı-ı kiramdan Ahıskalı Ali Haydar Efendi (kuddise sirruhu) Hazretleri: ""Dünyada (insanların yazmış olduğu kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez; Biri Mesnevi diğeri ise Risale-i Kudsiyyedir. Lâkin Risale-i Kudsiyye şeri ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır."" buyurmuştur.

Üstadımız, 15. asrın müceddidi Mahmud Efendi (kuddise sirruhu) hazretleride, bu risale hakkında: ""Mektubatın metni gibidir."" buyurmuşlardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.