Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 34 İndirim
+
% 9.09  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Osmanlı Tarihi 3. Cilt

Üretici Liste Fiyatı:
621,00 TL
409,86 TL
Ekstra İndirimli 372,60TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 560
Cilt : Ciltli
Kağıt : 1. Hamur
Ebat : 17 x 24 cm
Barkod : 9789944905398
Stok Kodu : ÇAMLICA 021

Osmanlı Tarihi 3. Cilt

OSMAN GÂZİ’DEN SULTAN VAHÎDÜDDÎN HAN’A OSMANLI TARİHİ 3

Bugün, bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklar üzerinde, kırk beş ayrı ülke vardır ve bu ülkelerde dört yüz milyondan fazla insan yaşadığını düşünürsek Osmanlılar hakkında bilinenlerin, bilinmesi gerekenler yanında çok az olduğunu görürüz.

Osmanlı’yı bilmek, siyasi ve askerî tarihinin yanında, içtimâî, iktisâdî, hukûkî, idârî teşkilâtını; din, tasavvuf, maârif ve fikir hayatının hususiyetlerini; kısaca yeterli seviyede kültür ve medeniyet tarihini bilmekle mümkün olur.

Ömer Faruk Yılmaz tarafından kaleme alınan ve tamamı altı cilt olarak yayınlanan Osman Gâzî’den Sultan Vahîdüddîn Han’a Osmanlı Tarihi adlı eserin 3. cildinde Sultan İkinci Selim, Sultan Üçüncü Murad, Sultan Üçüncü Mehmed, Sultan Birinci Ahmed, Sultan Birinci Mustafa, Sultan İkinci (Genç) Osman ve Sultan Dördüncü Murad Han devirlerinin siyasi, sosyal, askeri ve iktisadi durumu; başta padişahlar ve valide sultanlar olmak üzere hanedan mensuplarının ve bazı mühim devlet erkânının hayatları, şahsiyetleri, hizmetleri ve hayrâtı; yabancı devletlerle olan münâsebetler ve teşkilat tarihi mevzuları gibi birçok mevzû ele alınıyor.

Üslup olarak anlatılan hâdiselere uygun tarihi menkıbelerle süslenmiş, kuru ve sıkıcı bir anlatımdan uzak sade bir dil kullanılmıştır. Vekâyinameler, arşiv vesikaları, gravürler, resimler, fotoğraflar ve haritalarla daha da zenginleştirilen çalışma ehemmiyetine binaen büyük boyda basılmış, sert kapak içinde muhafazaya alınmıştır.

Çamlıca Basım Yayın tarafından her seviyeden okuyucunun alakasına sunulan bu çalışma Osmanlı tarihini merak edenlerin kütüphanelerinde bulundurması gereken evladiyelik bir eserdir.

Bu muazzam çalışma ile tarihimize ve dolayısıyla İslam tarihine yön veren ecdadımız Osmanlıların tarihini severek okuyacak, anlayacak ve onların hatıralarını yâd etmiş olacaksınız.

Benzer Ürünler
240,00 TL
192,00 TL
Ekstra İndirimli 165,12TL
130,00 TL
104,00 TL
Ekstra İndirimli 89,44TL
240,00 TL
192,00 TL
Ekstra İndirimli 165,12TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.