Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 34 İndirim
+
% 9.09  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Osmanlı Tarihi 1. Cilt

Üretici Liste Fiyatı:
621,00 TL
409,86 TL
Ekstra İndirimli 372,60TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 576
Cilt : Ciltli
Kağıt : 1. Hamur
Ebat : 17 x 24 cm
Barkod : 9789759018009
Stok Kodu : ÇAMLICA 019

Osmanlı Tarihi 1. Cilt 

Bugün, bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklar üzerinde, kırk beş ayrı ülke vardır ve bu ülkelerde dört yüz milyondan fazla insan yaşadığını düşünürsek Osmanlılar hakkında bilinenlerin, bilinmesi gerekenler yanında çok az olduğunu görürüz.

Osmanlı’yı bilmek, siyasi ve askerî tarihinin yanında, içtimâî, iktisâdî, hukûkî, idârî teşkilâtını; din, tasavvuf, maârif ve fikir hayatının hususiyetlerini; kısaca yeterli seviyede kültür ve medeniyet tarihini bilmekle mümkün olur.

Ömer Faruk Yılmaz tarafından kaleme alınan ve tamamı altı cilt olarak yayınlanan Osman Gâzî’den Sultan Vahîdüddîn Han’a Osmanlı Tarihi adlı eserin 1. cildinde Anadolu Selçuklu Devleti tarihinin kısa bir hülâsası, Moğol istilası ile başlayan beylikler devri ve Osmanlı Beyliği’nin kuruluşunu hazırlayan sebepler ve Ertuğrul Gâzi devri anlatılıyor. Osmanlı Devleti'nin kurucusu ve devlete de ismini veren ilk hükümdar Osman Gazi’den Sultan İkinci Mehmed’i “fâtih” yapan İstanbul’un fethi de dâhil olmak üzere, bu zamana kadar geçen yedi padişah devrinin siyasi, sosyal, askeri ve iktisadi durumu; başta padişahlar ve valide sultanlar olmak üzere hanedan mensuplarının ve bazı mühim devlet erkânının hayatları, şahsiyetleri, hizmetleri ve hayrâtı; yabancı devletlerle olan münâsebetler ve teşkilat tarihi mevzuları gibi birçok mevzû ele alınıyor.

Üslup olarak anlatılan hâdiselere uygun tarihi menkıbelerle süslenmiş, kuru ve sıkıcı bir anlatımdan uzak sade bir dil kullanılmıştır. Vekâyinameler, arşiv vesikaları, gravürler, resimler, fotoğraflar ve haritalarla daha da zenginleştirilen çalışma ehemmiyetine binaen büyük boyda basılmış, sert kapak içinde muhafazaya alınmıştır.

Çamlıca Basım Yayın tarafından her seviyeden okuyucunun alakasına sunulan bu çalışma Osmanlı tarihini merak edenlerin kütüphanelerinde bulundurması gereken evladiyelik bir eserdir.

Bu çalışma ile tarihimize ve dolayısıyla İslam tarihine yön veren ecdadımız Osmanlıların tarihini severek okuyacak, anlayacak ve onların hatıralarını yâd etmiş olacaksınız.

Benzer Ürünler
590,00 TL
448,40 TL
Ekstra İndirimli 413,02TL
330,00 TL
214,50 TL
Ekstra İndirimli 181,00TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.