Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 43 İndirim
+
% 53.85  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Muhtasar Temel Dini Bilgiler Soru Cevaplı

Üretici Liste Fiyatı:
115,00 TL
65,00 TL
Ekstra İndirimli 30,00TL
Dil : Türkçe - Arapça
Sayfa : 188
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 17.5 x 24 cm
Barkod : 9786055456986
Stok Kodu : AH009

Temel Dini Bilgiler (MUHTASAR)

Yenilenen Kapakları İle Soru - Cevaplı Muhtasar Temel Dini Bilgiler İtikat, İbadet, Adap, Siyer, Dualar, Sureler, Hitabet Testli & İlaveli Yeni Baskı Elinizdeki bu kitap, Müslüman kardeşlerimizin, özellikle de ilim yoluna ilk adımı atmaya niyetlenen talebelerin, ilk dini bilgilerini öğrenmeleri maksadı ile hazırlanmış, içeriği, üslubu ve tasarımıyla benzerlerinden farklılık arz eden yeni bir çalışmadır. 

İtikat bölümünde; inanç esasları ele alınmış, Müslümanın neye nasıl inanması gerektiği açıklanmıştır. 

İbadet bölümünde; İslamiyet'in gereği olan ibadetlerin neler olduğu, yapılış şekilleri ve mahzurlarına değinilmiş, dinen makbul edilen gün ve geceler hakkında bilgi verilmiştir.

Adap bölümünde; Müslümanın günlük ve sosyal hayatında takınması gereken edep ve tavırlar anlatılmıştır. Siyer bölümünde; Sevgili peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in örnek hayatı kısaca anlatılmıştır. Dualar ve Sureler bölümünde ise; namazlarda ve sonrasında okunan sure ve dualara yer verilmiştir.

Hitabet bölümünde ise; Günlük ve sosyal hayatımızda bir Müslümana, daha doğrusu ilim ehline lazım olan; Cenaze, Nikâh, Cuma, Telkin gibi dualar bir araya toplanmış ve bunların nasıl yapılacakları kolay bir üslup ile anlatılmıştır. Ayrıca mübarek gün ve gecelerin faziletleri ve nasıl ihya edileceğinden kısaca bahsedilmiştir. Hazırladığımız bu eser her ne kadar küçükler için olsa da, geçmiş dönemlerdeki yanlış eğitim politikaları yüzünden ya da imkânsızlık sebebi ile yeterli dini eğitim alamamış yetişkinler için de çok faideli bilgiler içermektedir.

Yüce Allah'tan dileğimiz bütün çalışmalarımızı rızasına uygun kılmasıdır. Hatadan münezzeh olan yalnız Allah-u Teâlâ’dır.

Gayret bizden, muvaffakiyet Rabbimizdendir.

Benzer Ürünler
60,00 TL
45,00 TL
Ekstra İndirimli 36,00TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.