Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 25 İndirim
+
% 21.33  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri

Üretici Liste Fiyatı:
100,00 TL
75,00 TL
Ekstra İndirimli 59,00TL
Dil : Türkçe
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 13.5 x 21 cm
Barkod : 978561541182
Stok Kodu : HÜKÜM 035

Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri

 Efedi Hazretleri dünüyevileşmenin vurduğu kalplere zühd, takva, vera, isar bereketiyle dokundu. Yüreklere deva olacak reçeteler yazdı. Allah ve Rasul (s.a.v.) buyruğulya kalpleri tezkiye etti. İslam'a karşı yürütülen çok cepheli salıdırıların tam karşasında durdu. Aksiyon adamıydı. Reaksiyona meyletmedi. Mücaedele tarzını karşı tarafın stratejilerine ya da tuzaklarına göre değil, imanına göre belirledi. Küfür cephesi ne yaparsa yapsın o hep Müslümanca konuştu. Müslümanca yaşadı. Madden ve manen yıkılan milleti, İslam'a sarılarak ayağa kalkmaya çağırdı. Hayatının hiçbir döneminde İslam düşmanlarıyla ittifak arayışına girmedi. Yanlışlıkları olsada Müslüman kardeşlerini bırakmadı. Cemaate değil, ümmete çağırdı. İslam düşmanlarının ne hicivlerinden korktu ne de övgülerine aldanmayıp, yaşantısını ya da konuşmasını değiştirdi.  Ne giyiminde ne ev tefrişinde ne yemek yiyişte ne davette ne de tebliğde çağın modasına itibar etti. Bütün modaları İslam'a teslim olmaya çağırdı. Kışın en şiddetli zamanlarında Müslümanları baharın geleceğine inandırdı. 

 İslam idealini yeniden hak ettiği noktaya ulaştımak için seferber oldu. Ders okuttu, sohbet etti, derdi olan insanları dinledi, çareler aradı. Bu yoldan yalnız kalmaktan, çile çekmekten, baskılara maruz kalmaktan korkmadı. Ruhunda mazideki muhteşem günlerin yeniden zuhuruna dair rüyalar taşıdı. Şana, şöhrete, akademik unvana, protokole , itibar etmedi. Yol açtı, umut verdi. Reklamla ve geçici başarılarla ilgilemedi. Makamsız, mevkisiz, namsız, nişansız az adamla çok işler yaptı. Allah Teala da ilmine, ömrüne, sözüne bereket ihsan etti. O'nun şahsında bin yıllık tez konuştu. Son yolculuğunda Fatih Camii; mahşer, yollar; sırat, Edirnekabı makberi; sanki cennetti. Yıllarca mikrofonsuz konuşan, kameraya müsaade etmeyen fotoğrafa izin vermeyen, son 15 yılında ise '' dünyaya kapalı, Allah'a (c.c) açık bir hayat'' yaşayan Efendi Hazretleri'nin vuslatı, Türkiye'nin en büyük cenazesi olarak kayıtlara geçti. Şahit olanlar, ''Veliler işte böyle destan yazar.'' demekten kendilerinin alamadı.

 Kışın sonundayız, önümüz bahar. Büyük müjdelere hazır olun! Allah Azze ve Celle'nin zafer hükmünü hiçbir güç geri çeviremeyecek. 

Benzer Ürünler
700,00 TL
374,50 TL
Ekstra İndirimli 331,99TL
390,00 TL
284,70 TL
Ekstra İndirimli 253,50TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.