Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 43 İndirim
+
% 50  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Kenzül İrfan 1001 Hadis

Üretici Liste Fiyatı:
140,00 TL
80,00 TL
Ekstra İndirimli 40,00TL
Çevirmen : M. İsmail Kemaloğlu
Dil : Arapça - Türkçe
Sayfa : 304
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 15 x 21.5 cm
Barkod : 9786257524124
Stok Kodu : AH177

Es‘ad Erbîlî (Rahimehullâh)
Kenzül-İrfân
1001 HADÎS
İtikâd, İbâdet, Ahlâk, Günlük Yaşam

Muhammed Es‘ad Erbîlî Hazretleri, itikâd, ibâdet, ahlâk ve günlük yaşama dâir 1001 hadîs-i şerîfin bulunduğu “Kenzü’l-İrfân” adlı kitabını Cennet Mekân Sultan Abdülhamîd Han zamanında tamamlamaya muvaffak olmuş, bu kitabını dine irşâd ve vaâz-ı nasîhât noktasında hizmet edenlerin istifadesine sunmuştur.

Biz de günümüze kadar ulaşan bu eseri tekrar nüshalarını inceleyip gözden geçirerek okuyucularımızın istifadesine sunmayı istedik. Kitabın içerisindeki hadîsleri birebir Arapçasıyla yazıp tercüme ederken murâdı açıklayıcı ifadeleri ekleyerek son derece titiz davranmaya çalıştık. Kitapta geçen hadîslerin her birerlerinin kaynaklarını yazarken elimizin altında bulunan Sahîh, Sünen, Müsned, Musannef, Zevâid, Müstahrec ve Etrâf gibi eserlerin yüz elliye yakınını inceleyerek hadîslerin tahrîclerini yapmaya çalıştık. Anlaşılması zor olan hadislerin yanlış anlaşılmaması amacıyla muteber hadîs şerhi kaynaklarından kısa şerhler ekledik.

Rabbimizden bu eseri bir sadaka-i câriye olarak kabul buyurmasını ve içindeki anlatılanları hayatımıza aktarabilmeyi nasip etmesini niyâz ederim.

Gayret bizden muvaffakiyet yüce Allâh’tandır.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.