Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 43 İndirim
+
% 62.5  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Kelime Manalı Ve İzahlı Makamat Tercümesi

Üretici Liste Fiyatı:
70,00 TL
40,00 TL
Ekstra İndirimli 15,00TL
Çevirmen : M. İsmail Kemaloğlu
Dil : Arapça - Türkçe
Sayfa : 144
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Şamua
Ebat : 13.5 x 19.5 cm
Barkod : 9786257524117
Stok Kodu : AH164

Kelime Manalı Ve İzahlı Makamat Tercümesi
Dört Kapı Kırk Makâm

İmam Birgivî (Rahimehullâh), on altıncı yüzyılda yaşamış bir Osmanlı fıkıh, hadis ve tasavvuf alimidir. Kendi döneminde insanların hem dinî hem de ahlâkî eğitimlerini sağlamak amacı ile “Makâmât” adlı küçük risalesini kaleme almıştır.

İmam Birgivî (Rahimehullâh) bu risalesini “Dört Kapı Kırk Makâm” adı ile ve daha önce İmam Gazzâlî (Rahimehullâh) ve Hacı Bektâş-ı Veli (Rahimehullâh) tarafından da takip edilen bir metotla ele almaya çalışmıştır.

İmam Birgivî (Rahimehullâh), eserini dört ana başlık altında şerîat, tarîkat, marifet ve hakîkat şeklinde ele almış ve bu kapıların her birinin altında onar başlık halinde itikâd, ibâdet, ahlâk ve insanlarla olan muamelelerin nasıl olması gerektiği ile ilgili âyet-i kerîme ve hadîs-i şerîfler ışığında bilgiler vermiştir.

Çalışmamızın Arapça tahkîki ve tercümesinde Süleymaniye Kasîdecizâde bölümü (00111) nolu nüsha esas alınmıştır. Kitap içindeki başlıklar tarafımızdan eklenmiş olup talebe kardeşlerimize kolaylık olması için Arapça metin komple harekelendirilmiştir. Ayetlerin sure isimleri ve numaraları verilmiş olup hadîslerin tahrîci yapılmıştır. Çalışmamızın en önemli özelliği kitap içinde yer alan tasavvufi söz ve ıstılahların ve kapalı görülen yerlerin dipnotlarla açıklanarak zengin bir şerh hüviyetine bürünmüş olmasıdır.

Tevfîk O’ndandır

Benzer Ürünler
150,00 TL
97,50 TL
Ekstra İndirimli 82,00TL
160,00 TL
120,00 TL
Ekstra İndirimli 104,00TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.