Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 43 İndirim

Hazırlık Elifbası

Üretici Liste Fiyatı:
120,00 TL
69,00 TL
Dil : Türkçe - Arapça
Sayfa : 144
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Şamua
Ebat : 17 x 24 cm
Barkod : 9786055440237
Stok Kodu : YASIN 224

Hazırlık Elifbası - Hatice Yıldız

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla!

Alemleri yoktan var eden, doğrı ile yanlışı ayırabilmesi için insanlığa kitap gönderen ve insanı kitaba hizmetle şereflendiren Allah'a (c.c) hamdolsun.
Salat ve selam , o yüce kitabı kusursuzca bize nakleden, bizi eğitip, doğruya teşvik eden, güzel elçi Hz. Muhammed (sav) üzerine, onun kıymetli sahabesi ve Kur'an'ın bize kadar taşınmasında emeği geçen tüm eimme-i din, müctehidin, müfessirin, hamele-i Kur'an ve bunları gönülden sevenlerin üzerine olsun.

Kiymetli eğitimci kardeşim;

Elinizde bulunan bu kitap, talebe yetiştirme hususunda verimli bir sistem arayan meslektaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Kitap; harf çalışmaları, elifba çalışmaları, tecvid çalışmaları isimleri ile üç'e ayrılmış olup, Kur'an-ı Kerim'i 4-5 ayda hatasız okutma çabasındır.

Son bölümde ise, üzerinde tatbik yapılması amacıyla namaz duaları, kısa sureler ve bir takım günlük dualar bulunmaktadır.

Fakat bu arada şu da unutulmamalıdır ki bir eser ne kadar verimli olursa olsun, tecvid ilmi sadece okuma ile elde edilebilen bir ilim olmayıp aksine "fem'i muhsin" tabir edilen (Kur'an'a liyakatli, ağzı düzgün ehil) âlimlerden duyma yolu ile öğrenebilecek tatbiki bir ilimdir.

Bu ilmin öğrenilmesi ve öğretilmesi dinin gereklerinden olup, hakkıyla okuyana mükafat, hakkını vermeyene vebâl, uğraşıp beceremeyeni mazur sayan ve bundan sonraki ilimlere merdivenlik etmesi açısından her sevaba temel teşkil eden bereketli bir ilimdir. Bu ilimin hakkıyla öğrenilmesi ve öğretilmesi için yapılacak her gayrete Allah (c.c) tarafından verile bilecek müfakat, müfakatların en şereflisidir. Bu vesileyle Efendimizin (s.a.v.) En hayırlınız Kur'an'ı Öğrenen ve öğretendir" dediği hayırlı sınıfına dahil olmayı Cenâbı Hak'tan niyaz eder, devam etmekte olan çalışmalarımızın daha güzele ulaşması için hususi dualarınızı temenni ederim.
Ayrıca, bizi hevesleri ile ilhama getirip, bu çalışmada maddi manevi emeği bütün büyüklerime ve din kardeşlerimize teşekkür eder, iki cihanda saâdeti dilerim.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.