Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 39 İndirim

Hac Ve Umre Risalesi

Üretici Liste Fiyatı:
90,00 TL
55,00 TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 213
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 11 x 16 cm
Barkod : 9786257524865
Stok Kodu : AH199

HAC ve UMRE RİSALESİ

Elinizdeki bu eser, aslı Osmanlıca olarak imkânların kısıtlı olduğu zamanlarda hacca gidenlere kolaylık olsun ve vazifelerini eksiksiz yerine getirsinler diye Mahmud Efendi Hazretlerimizin talebi üzere İhsan Bulgur Hocaefendi ile birlikte birkaç hocaefendi tarafından fıkıh kitaplarından süzülerek yazılmıştır.

İhvana ve muhibbâna fayda verecek şekilde bu eserin üzerinde bir takım çalışmalar yaptık.

Çalışmadaki fıkhî meselelerde çoğunlukla Ömer Nasuhi Bilmen Efendinin İlmihalini tercih ettik ki bu ilmihal ile alakalı Üstadımızın tutum ve tercihi malumdur.

Eseri fazla uzatmamak için her meseleyi fıkıh kitaplarında geçen tüm detayları ile almadık.

Kısaca Mekke-Medine ve etrafındaki mübarek yerler ile Kabe, Harem-i Şerif, Mültezem gibi kutsal mekanların faziletlerine değindik.
Hac ve Umre vazifelerinde okunacak duaları bulması ve okunmasında kolaylık olsun için manaları ile birlikte son tarafta ayrıca zikrettik.
Sadece Umre yapmak isteyenler için yeterli derecede açıklamaya yer verdik.

En önemlisi ise önceden beri Mahmud Efendi Hazretlerimizin hac ve umresini soran kardeşlerimiz oluyordu. Hac ve Umreyi nasıl yapardı? Nelere dikkat ederdi? Orada vakitlerini nasıl geçirirdi?... gibi.

Bu gaye ile de esere, Mahmud Efendi Hazretlerimizin hac ve umresiyle alakalı elimizde olan imkanlar dahilinde mâlûmâtlar, kıssalar, uygulamalar ve okuduğu bazı duaları ilâve ettik.

Gayret bizden muvaffakiyet Allah'tan...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.