Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 30 İndirim

Fınd 7-8-9+ Yaş Level 1

Üretici Liste Fiyatı:
127,00 TL
88,90 TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 60
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : 1. Hamur
Ebat : 22 x 22 cm
Barkod : 9786058003583
Stok Kodu : TÜZDER 004

?IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar (İlkokul) Serisi 3 - Find

Çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için hazırlanan FIND (Bul) kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu’na (TEM) göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayışvar ki, o da çocuğun küçük adımlarla yürüdüğüdür.  Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki kelimelerin fazla ve çeşitli olmasının ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanan kitaplarda da görsellerin adetleri ve sunuş şekilleriyle hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi uluslararası değerlendirme ölçeklerine uygun şekilde hazırlanmıştır.

TÜZDER tarafından hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.

“Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi”(ICIE) tarafından onaylanmış olan seri, 7, 8, 9+ yas seviyesinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır.

Seri, 3’er kitaplık 3 Level halinde, toplam 9kitap olarak hazırlanmıştır.

1. Level (IQ, Yetenek, Dikkat ve Görsel Algı):Draw, Cube, Find

2. Level (IQ, Mantıksal Çıkarım, Sözel Mantık,Görsel Hafıza): Solve, Mind, Crossword

3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji):Coordinat, Matrix, Algorithm

TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla veya 3 kitaplı set halinde yapılmasını tavsiye ediyoruz.

FIND etkinlikleriyle; akıl yürütme, problem çözme, mantıksal çıkarımda bulunma, görsel ve mekânsal keskinlik, dikkat, bellek, görsel ayırd edicilik, uzamsal düşünme becerileri gibi bilişsel becerilerin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

FIND etkinlikleri; dikkat, takip etme, mantıksal akıl yürütme, şekil zemin ilişkisi, örüntü ile bütünlük oluşturma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça dikkati, odaklanması, kavrama-ayırt etme becerisi ve kritik düşünme kabiliyeti hızlanırken bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmasına katkı sağlayacaktır.

FIND etkinlikleri; çocuğunuzun sorunu algılaması, çözüme giden yolları araştırması, strateji geliştirmesi, yaptığı çözümü değerlendirmesi ve doğruluğunu ispat etmesi, konsantrasyonu, bütünü kavrama kabiliyeti, faaliyetteki göreve odaklanması, dikkatini sürdürebilmesi ve karmaşada problemi çözmesini sağlayacak faaliyetler şeklinde hazırlanmıştır. Bu etkinlikler; görsel dikkat, hafıza, odaklanma süresi, görsel farklılıkları ayırt etme becerilerini de ölçmüş olacaktır.

FIND kitabındaki etkinlikler parça-bütün ilişkisi, tüme varım-tümden gelim, görsel muhakeme, analitik düşünme mantıksal çıkarımda bulunma becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.

Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat vezekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüvenkazanmalarını sağlayacaktır. Bunu eğlenceli bir faaliyet olarak yaparken aynızamanda odaklanma ve motivasyonları da hızlandırmış olacaktır. FIND etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü etkinlikler kolaydan zora, basitten karmaşığa, göre planlanmıştır.

FIND etkinlikleri, aynı türden birçok kademeligöreve dayanır. Bu yöntem ile ekinlikler kademeli olarak daha karmaşık halegelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri kolaycaanlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.

Çocuğunuz, FIND etkinliklerinde bazenşaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Buetkinlikler süresinde çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolüve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğitepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

Yapılan zekâ testlerine ve dünyadaki uygulamave tarama örneklerini göz önünde bulunduğumuzda, genellikle çocukların zihinyaşı ile takvim yaşı arasında 6 aydan 36 aya kadar farklılıklar olduğugözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önünde bulundurduğumuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisinetaşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerektasarlanmıştır.

FIND etkinliklerinin içerdiği kazanımların, okulöncesi dönemden itibaren kazanılması gereken bazı becerilen üzerine inşaedildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu uygulamalarda zorlanan çocuklariçin; okulöncesi dönem için hazırlanmış FIND kitabındaki etkinliklerdenbaşlayarak ilerlemelerini tavsiye ediyoruz.

Çoklu dil seçeneği ile hazırlanan FINDkitabında, çocuğunuz etkinlikleri tamamlarken, yönergelerin İngilizcekarşılıklarını da öğrenmeleri mümkün olacaktır.

Kitaptaki etkinlikler, her gün, mümkünse aynızaman dilimi içinde yapılmalıdır.

FIND kitabının bazı sayfalarında yer alandakika derecelendirmeleri çocuğunuzun seviyesi hakkında genel bir kanaat edinmenizi sağlayacaktır.

Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içindekendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.