Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 44 İndirim

Düğümleri Çözecek Kıymetli Salevat

Üretici Liste Fiyatı:
180,00 TL
100,00 TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 280
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 13.5 x 19.5 cm
Barkod : 9786059010788
Stok Kodu : LALEGUL 0066

Düğümleri Çözecek Kıymetli Salavat

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi, Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin Kabr-i Şerîfinin Bulunduğu Hücre-i Şerîfinin Kapısında Selâm Verirken;

Bu mübârek kapının üzerinde bulunan miftâh-ı şerîfte “Kasîde-i Bürde”nin:

“O öyle bir Sevgili’dir ki insanın üzerine hücum eden, Sıkıntılardan her bir şiddet için şefâati umulmaktadır” beyt-i şerîfleri yazılıdır.

Harpûtî (Rahimehullâh)ın beyânı vechile; her kimin dünyevî yahut uhrevî bir hâceti olursa bu beyti bir mecliste (tek oturuşta) 1001 kere okusun. O zaman Allâh-u Te?âlâ onun duasını kabul eder ve hiç geri kalmaksızın hâcetini ihsân eder.

İmâm-ı Hâdimî (Rahimehullâh) şöyle demiştir: “Bu beyt benim bütün ihtiyaçlarım için tiryak oldu. Üstadım Hacı Osman Akşehrî Efendi, Kayseri beldesinde müftü idi, sonra vazifesinden azledildi. Bu yüzden çok mahzun ve kederli oldu, yeniden müftü olmak istiyordu. İki arkadaşımla beraber beni evine davet etti, bir mecliste hiç dünya kelamı konuşmadan bu beyti 1001 kere okuduk, kısa bir zaman sonra yeniden müftü olması için ferman çıktı.” (Harpûtî, Şerhu Kasîdeti’l-Bürde, sh:77-78)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.