Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 44 İndirim
+
% 63.64  Ek İndirim
Fırsat Ürünü

Cenneti Kazandıran Ve Cehennemden Kurtaran Dualar

Üretici Liste Fiyatı:
98,00 TL
55,00 TL
Ekstra İndirimli 20,00TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 108
Cilt : Karton Kapak
Kağıt : Ivory
Ebat : 13.5 x 19.5 cm
Barkod : 9786058436824
Stok Kodu : MARİFET 003

Cenneti Kazandıran Ve Cehennemden Kurtaran Dualar

Allâh-u Teâla: ''Rabbinizden büyük bir mağrifete, bir de (bir Müslümana verilecek yerin) eni (bile) göklerle yerler (kadar geniş) olan yüce bir cennete (kavuşmak için yarışırcasına) koşuşun ki o, takva sahipleri için hazırlanmıştır. '' (Al-i İmran Sûresi:133) emr-i ilahisiyle cenneti kazanmamız gerektiğini bizlere bildirmiş ve: ''Kafirler için hazırlanmış bulunan o ateşten iyice sakının.''(Al-i İmran Sûresi:131) emr-i fermanıyla da cehennemden uzak kalmamızı bizlere emretmiştir.

İşte elinizdeki bu mütevâzi çalışma hadîs-i şerifte zikredildiği üzere:''Her kim Allâh-u Teâla'dan üç kere cennet isterse, cennet: 'Allâhım! Onu cennete girdir.' der. Her kim de üç kere cehennemden (Allâh-u Teâla'ya) sığınırsa, cehennem:'Allâhım! Onu ateşten koru.' d(iye dua ed)er.'' (Tirmizî, Sıfatü'l-cennet:27, no:2572, 4/699) kaidesini kendimize düstur edinmek için ''Kim (inanarak) şöyle şöyle derse, cennet ona vacib olur (o kişi cennete girer) gibi lafızlarla Rasûlüllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz'in cenneti kazanmamız ve cehennemden korunmamız için bizlere öğrettiği dua ve zikirleri ''Cenneti kazandiran dualar'' ve ''Cehennemden kurtaran dualar'' başlıkları altında bir araya getirmeye çalışarak hazırlanmış bir eserdir.

Allâh-u Teâla cümlemizi rahmet-i vâsiâsıyla kuşatarak azâbından uzak eylesin; cehenneminden korusun ve cennetine yerleştirsin. Âmin!

 

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.