Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 44 İndirim

Büyük Dua Kitabı Mecmuatul Ahzab

Üretici Liste Fiyatı:
580,00 TL
324,80 TL
Dil : Türkçe
Sayfa : 559
Cilt : Ciltli
Kağıt : Şamua
Ebat : 16.5 x 23.5 cm
Barkod : 9789754500356
Stok Kodu : BAHAR 001

Büyük Dua Kitabı Mecmuatül Ahzab

İncelediğiniz bu eser bir dua kılavuzu ve seçme dualar mecmuasıdır. Bu kitabın ana kaynağı merhum ve mağfur Gümüşhaneli Ahmed Ziyaüddin Efendi'nin Mecmuatü'l-Ahzab isimli dua kitaplarından seçilmiş ve alınmıştır.

Gümüşhaneli Şeyh Ahmed Ziyaüddin Efendi Hazretleri topladığı ve meydana getirdiği Mecmûatu'l-Ahzab isimli iki bin sahifeye yakın külliyatı dikkatle gözden geçirmiş ve her bir duayı teker teker talebelerine de okutmuştur.

Bu hizbler dikkat ve itina ile düzeltilmiş ve her bir duanın ismi ayrı ayrı yazılmıştır. Mesela: Hizbi Bahr yani Denizde Okunacak Hizb Hizb-i Nasr: Yardım İçin Okunacak Hizb. Hizb-i Ekber Hizb-i Bahiye Kenz-i A'zam Hizb-i Nevevi Hizb-i Konevi Hizb-i Ebissuud Hizb-i Mevlana. Hizb-i Suhreverdi Hizb-i Masfun Hizb-i İbni Meşiş gibi.

Bazılan tarikatta muteber olan kitaplardan mübarek duaları bu kitaba eklemiştir. Bazı duaları da büyük alimlerin evlatlarından isteyerek bu dualara eklemiş ve topyekün iki bin sahifeyi aşkın bir dua hazinesi hazırlamıştır. Gümüşhaneli Merhum birçok şeyhlerin evradını da bu kitaplara toplamış ve en muteber olan virdlerini yazmıştır. Mesela: Şeyh Vefa Şeyh Bekri ve Halveti. Onların çeşitli münacatlarını yazıp almıştır.

Bütün bu dualar Peygamberimizin hadis-i şerifleriyle takviye edilmiştir. Bu hadislerin birçoğu Hz. Enes tarafından rivayet edilmiştir. Gavs-i Geylaniye Mevleviye Bedeviye Rufaiye Dusükiye Kübreviye Ekberiye Halvetiye Celvetiye Sadiye Gazaliye Melamiye Vahşiye Suhreverdiye Hamzeviye Şabaniye Gülşeniye Sünbüliye Uşşakiye Gavsiye. Şazeliye ve Kaside-i Celcelütiye gibi önemli kaynaklar bu kitapta mevcuttur. Kaside-i Celcelütiye'yi Hz. Ali yazmış ve onda birçok hikmetler konulmuştur.

Birçok alimlerin ve bilhassa meşayihin (büyüklerin) virdleri bu kitapta toplanmıştır. Üstün bilginler tarafından hazırlanan manalı dualar üç ciltlik kitapta yazılmıştır. İşte bu kitapların bir tanesini Hasan eş-Şazeli hazırladı. İkincisini Muhiddin-i Arabi üçüncüsünü de mübarek Gümüşhaneli Merhum Ahmed Ziyaüddin Efendi hazırlamıştır.

Ben de iki bin sahifeyi aşan Mecmûatu'I-Ahzab isimli dua kitaplarının içinden özlü ve seçkin duaları inceleyerek ayırdım ve şu elinizdeki kitapta önünüze koydum. Sıraladığımız ve seçtiğimiz dualar diğer dualar içerisinden seçilmiş ve öylece alınmıştır. Bu dualar ihlasla ve tam bir itikatla okunursa mutlaka faydaları umulacak ve arzu edilen niyetlere inşallah kavuşulacaktır.

Kusur ve hata kuldan bağışlama Mevla'dandır. Tevfik ve hidayet de O'ndandır. Merhumun himmetini dilerken din kardeşlerimin de bol bol faydalanmalarını dilerim.

1 Recep 1407 Hicri

Ahmet Faik Arslantürkoğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.