Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
% 29 İndirim

Arapça Türkçe Büyük Sözlük El Beyan

Üretici Liste Fiyatı:
800,00 TL
568,00 TL
Dil : Türkçe - Arapça
Sayfa : 1264
Cilt : Ciltli
Kağıt : Şamua
Ebat : 17 x 24 cm
Barkod : 9789944301078
Stok Kodu : HUZUR 018

Arapça-Türkçe Büyük Sözlük

Bu kitap Arapça öğrenmek isteyen herkesin faydalanabileceği bir müracaat kaynağıdır. Bilhassa İmam-Hatip liseleri ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri için çok önemli bir kaynaktır. Arapçasını geliştirmek, ilerletmek isteyenlerin de müracaat kitabı olma niteliğindedir.

ÖZELLİKLERİ:
1. Lügatımızda kelimeler olduğu gibi alınmış, fiillerin önce mâzisi, sonra müzâri ve masdarı verilmiş, mezid bablarda kök harfleri parantez içinde belirtilmiştir.

2. Önce kelimenin Arapçası ve cümle içinde kullanılışı, sonra da Türkçe karşılığı ve varsa diğer çeşitli manaları sırayla yazılmıştır.

3. Fiillerin manaları; kullanıldıkları bablar ve harf-i cerlere göre değiştiği için, özellikle hangi harf-i cer ile kullanıldığı belirtilmiştir.

4. Lügatımızta önce kelimelerin manaları rakamlarla sıralanmış, sonra bu kelime ile yapılmış deyimler ve sonra da eğer varsa terimler kısaca açıklanmıştır.

5. Lügatımız yaklaşık olarak 60 bin ana madde ihtiva etmektedir. Her ana maddenin de, kiminin bir, kiminin de ondan fazla manası olduğu göz önünde bulundurulursa, lügatımız en azından 250 bin değişik manalı kelime içermektedir.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.